Епопея Голика продовжується: зв'язки з підрядниками та корупційні схеми

Епопея Голика продовжується: зв'язки з підрядниками та корупційні схеми

У телефоні Юрія Голика, ідеолога "Великого будівництва", знайдено листування з Денисом Островським, колишнім власником будівельної компанії "СК "Стройінвест", яка отримала від держави понад 4 мільярди гривень на різні проєкти.

Листування свідчить про тісні зв'язки між Голиком та Островським, який, схоже, виконував роль підлеглого, отримуючи вказівки та звітуючи про виконання робіт.

Журналісти встановили, що після обіцянок Голика про майбутні субвенції, "Стройінвест" дійсно отримував додаткові кошти або вигравав тендери. Наприклад, після повідомлення "Дашь сегодня – в ноябре заберешь деньги", компанія виграла тендер на будівництво будинку культури в Каневі.

Цікаво, що "Стройінвест" продовжував отримувати державні замовлення навіть попри скандали та кримінальні провадження. Після початку повномасштабного вторгнення компанія зайнялася відбудовою зруйнованих об'єктів, отримуючи підряди у Запоріжжі та Бородянці.

Журналісти також виявили зв'язок між Голиком та австрійською компанією Островського, яка пов'язана з мережею коворкінгів "Creative States", де Голик є співвласником.

Хоча Голик заперечує будь-яку матеріальну вигоду від спілкування з Островським, виявлені факти свідчать про можливі корупційні схеми у "Великому будівництві".

Охоронці Надії чи контрабандисти надій? Як у Рівному під виглядом благодійності працювала схема втечі від війни

Поки фронт тримає оборону, в тилу розквітає новий вид "волонтерства". У Рівному правоохоронці викрили діяльність благодійної організації, яка, за даними слідства, перетворила гуманітарну риторику на прикриття для незаконного бізнесу — організації переправи ухилянтів за кордон за тисячі доларів.

🩺 У Києві викрили вже другого фейкового «інваліда» з КМДА: цього разу — директор Центру екстреної допомоги

У столиці розгорівся черговий скандал, пов’язаний із зловживанням службовим становищем і фіктивною інвалідністю.

Як Милованов та його учні рятують Київську школу економіки за рахунок держбюджету

В Україні часів великої війни все ще можна зустріти архаїчну казку про невидиму руку ринку. А ще — дуже видиму руку Тимофія Милованова, що збирає по друзях і учнях бюджетні подачки, щоб врятувати власну школу після завершення грантів.